Автор Тема: Специфична натална карта??  (Прочетена 646 пъти)

пламен цв.

• Newbie
  • *
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 1
  • Публикации: 6
Специфична натална карта??
« -: Януари 12, 2017, 18:14:11 »
Здравейте.От доста време се занимавам с езотерика и астрология като дял от спиритуалните науки и за това доста съм размишлявал върху съдбата на човека изразена чрез най-точният символ за разчитане на индивидуалният път -хороскопа. И тъй като този форум е посветен на астрологията, много ще се радвам ако някой може да ми помогне с допълнителни знания относно наталата ми карта, тъй като тя е доста специфична (не единствена по рода си, но доста страннта).Сърдечно благодаря за отделеното време :)

Моника Антонова

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 192
  • Публикации: 696
Re: Специфична натална карта??
« Отговор #1 -: Януари 13, 2017, 05:48:51 »
 Сигурна съм, че си доста обаятелен, остроумен и премерен събеседник, детерминиран и надявам се, че се занимаваш с устно слово и жива изява. Можеш да ни разкажеш за транзита на Уран към класичкия си стелиум и за наченките на Плутон през него, Сатурн върху неаспектирана Луна и как уранова квадратура с у8 на к3 те регистрира във форум при пълнолуние до тао.

пламен цв.

• Newbie
  • *
  • Thank You
« Отговор #2 -: Януари 13, 2017, 12:07:59 »
Прощавай,Моника но ти изпратих лично съобщение по-грешка(нов съм и не видях, че има бърз отговор, вместо това цъкнах на балончето при личните съобщения)Мога ли да те помоля, когато го пропетеш, да го копираш в отговорите за да го видят и другите.Благодаря:)

Моника Антонова

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 267
  • -Receive: 192
  • Публикации: 696
« Отговор #3 -: Януари 13, 2017, 12:56:46 »
пламен цв.
Newbie
*
Публикации: 2
Профил  Ел. поща  Лично съобщение (Неактивен)
(Без заглавие)
« Изпратени до: Моника Антонова -: Днес в 12:04:03 »

Здравей,Моника.Благодаря ти за хубавите начални думи!Откровено казано, това което си написала е абсолютно вярно - аз самия още от малък винаги съм обичал да говоря,размишлявам и анализирам на място...случвало се е, случва се и сега да наблюдовам и търся малки детайли в степен до мания да се опреквам за нещо ако то не се получи така както съм предвидил ( аналогия с квадрата сатурн-плутон и силният асцендент с плутон).Но няколкото житейски кризи ( ще ти дам една насока и съм убеден че ще се сетиш) свързани с изолацията на 12 дом ;) коренно промениха живота ми - това стана през периода 2012-2014 докато сатурн бе в скорпион...каква изгаряща болка и транформация бе това...нещо като описанието ма ахил в омировата илияда - майка му го върти върху огъня за да му се кали тялото, държейки го за петите - аналогията е съвсем същата...цялото ми същество изгоря да даде път на новото, извисено и чисто..но издигаща се от пепелта личност закалена като стомана..ще ти дам пример за да си го представиш тъй като сега се сетих(малко по-натам ще разбереш и защо мисленето ми и вобще достапът до скрити таланти е такъв-уран транзит 5 дом:) ) има един филм-Интервю с вампир - в началото когато героя на Брад Пит става вампир, той се променя-очите му,способностите,всичко...лестат му казава- погледни с вампирските си очи света - и той го вижда по един съвършено нов начин..ето така стана и при мен..след дълбоката трансфирмацуя, която ме уби но и възроди за нов живот,,светлината в мрака свети,но той не я обзе" поех по нов път, сдобих се с нова програма, науих се да бъда себе си отново...сякаш докато бях на седем годишна възраст знаех толкова много за света, защото бях необременен но след като реших да да власр на обществото над мен и в частнист образованието,чиято единствена цел е да подтиска стремежа на човека към вусше знание (аналогия матрицата:) ) този достъп към скритите ми дарби беше открит - ако си забелязала квинтилите - т.нар.спящи аспекти...малко след началото на 2015 г.,попаднах на едно изречение - да за живееш , първо трябва да умреш".Каква по точна аналогия за плутоново-сатурнов принцип
..каква по точна аналогия с Христовото разпиятие( попаднах тогава и на книгата на Никос Казандзакис -Последното изкушение на Христос-...велико дело на човешкото съзнание !!!!!!), и знаеш ли Моника- вече знаех, че разбирах полярноста на живота с една идея по-добре, интуицията ми се засила достапът до акаша ...ех тази акаша - е тази увереност на Уран транзит през овен в 5 дом ??!!?!- доведе да цяла възжуда на нервната ми система..сякаш мозъка ми е като кошер с пчели а всяка една от тях има съзнанието на един средностатистически индивид...това ми подсказваше интуицията, така го чуествах няколко месеца ореди да попадна на Юнг и неговото ,,колективно несъзнавано"...леле боже какъв екстаз, когато раьбрах, че уран,нептун и плутон са колективни планети и ако са така както при мен имаш привилегията НО и ОТГВОРНОСТТА да ги позлваш!!Вече знаех, че съм на прав път..уверен, смел с желание към предизвикаъелства...благодарих на Бога за всички тръдности и спънки...защото човек се ражда с най-добрият хороскоп за него..той не е нито добър, нито лош а точно умален модел на качеството на времето от оървата ни глътка въздух , до смъртта(говорим за физическият свят)....така с уран в пети дом ,доста неща се изясниха, е...трябеаше и малко смирение за интелектуалният ми снобизъм, но и тук опита от сатурн и преклонението ми към този принцип си каза думата...щом търся да говоря с хората и мр се страгъвам, че ще ме вземат за луд (имаше 5,г.период в даскало на тази тема), значи съм готов да дам знание на другите...всъщност дори го пувствам като оризвание...толкова по темата дотук,.:)За сатурн и луната -имах квадрат- в началото на 2016 г.тежко беше защото много си обишам свободата особенно тази на необятният разум - е трябваха ми три седмици заобиколен от черно - стоях на тъмно, обличах се по консервативно с тъмни нюанси, строго, скушах само класипеска музика и се замислях за ограниченияга на физическият свят и причие..горе-дилу толкова мога да кажа с оглед на бавността на пръстите ми да пишат...ако го говорехме на живо ..повярвай и ти щеше да усетиш една енергия.Толкова по темата:)А сега въпрос.Моника какво занеш за индиго?Мислиш ли го за лъжа или истина този феномен?Как си ги представяш:)?

Vision

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 626
  • -Receive: 645
  • Публикации: 4145
« Отговор #4 -: Февруари 20, 2017, 19:04:32 »
Божкее, още не мога да свикна за тези години!! колата ми ти е връстничка, 94-та, най- големите ни футболни победи, голяма радост, след мачовете ходехме по улиците и викахме, толкова млади бяхме ехее, кога мина..  swoon

виждам че се интересуваш от много неща, чак ти е трудно да се изказваш гладко, но ако приемаш съвет- преди да публикуваш мини и си оправи където видиш грешките, това е едно уважение към събеседниците ти и предразполага, ще те гледат с друго око..аз съм подминала темата заради писането /имам мерк в дева на асц., ясно ти е за какво говоря/..

аз имам също като теб юпитер в скорпион- точно върху плутона ти е, надявам се да участвам по някакъв начин в твоите трансформации а целият ти кози стелиум ми е в пети дом- няма да се сърдиш, ще гледам на теб като на дете, просто го приеми без излишни драми :)

ти си на 23 и вече би трябвало да имаш опит с любовно- сексуалните въпроси, връзки и т.н. ..интересувам се от съвпада на венера с марс, независимо в кой знак и дом..имам вече много наблюдения на хора с този съвпад и почти всички имат проблеми във връзките си- или имат една- две за цял живот, или са сами, или безброй много преживявания на секс за една нощ, въпреки че казват че искат сериозна връзка, все има нещо което е не както трябва да е..марс е малефик, ранява венера, отделно който от тези хора се занимава с творчество е по- скоро посредствен творец..за парите не съм забелязала увреждане, справят се...някак все няма любов за тях, няма партньор, няма това което казват че искат..

кажи как е при теб /ако искаш/..аз го изследвам за да сравня с моята опозиция /моя и на много други които знам/..слънце-марс при жена ме интересува опозицията, а венера- марс при всички..

„Приятел е този, който знае песента на сърцето ти и може да ти я запее дори когато си я забравил.“

„Помни миналото, тогава ще имаш бъдеще.“

angel

пламен цв.

• Newbie
  • *
  • Thank You
« Отговор #5 -: Февруари 20, 2017, 20:57:19 »
Vision...Това което казваш е много интересно.Не знам от къде да започна.Главата ми е готова с цял текст , изображения и буквално цял филм които да ти разкажа (всъщност това е и една от причините да диктувам на един приятел докато пиша курсова работа например, защото мислите ми текът като бърз поток и не мога да смогнат пръстите ми ).Не че  е оправдание но да си кажа.
Сега на първото - напълно си права, че е важно да пишеш грамотно, но ми се случва (вече още по-често), в бързане да изпусна препинателен знак.Знаех си още вчера (ако щеш вярвай), че ти 100 на 100 имаш нещо в скорпион и то прави аспект я с моя асцендент, плутон или юпитер (което се оказа и така впоследствие), е ще ми направиш забележка , още повече, че аз ти намекнах какво ми направи впечатление при теб - изказването премерено точно, сякаш сама не си доволна от него (в чата когато ми обясни, че не претендираш за изчерпателност)...бе само въпрос на време да разбера - козирог като мен или силно изразен девешки аспект.Смея да твърдя, че не съм сгрешил в преценката :).Само да вметна ,че интуицията ми не действа само на инстинкт и усещане а вече на още по-сложно ниво, но това е за друга тема на разговор.;).
Когато написах предният,,текст'' го пишех от телефона си и знаеш, едно е телефон друго е компютър както сега например.За възрастта, ще ти отговоря, че те възприемам на точно обратния полюс (каква полярност само), тъй като майка ми , беше на 40 г, когато почина миналата година, и ме е родила на 18 и за мен понятието старост е силно размито.Нещо повече - прабаба ми е на 85 и е била свидетелка на бомбандировките над София през10/11 януари 1944г., и много често сме си говорели на тези теми - как се е променил животът, какво е било преди и след 9 септември и след  10 ноември 89'та , какво е да преживееш война, още от малък и пр.Допълваме и фактът, че тя е козирог и вобще не изглежда на годините си и ти става ясно,че индивид които има досег с три поколения назад, гледа на нещата сякаш наобратно - само да спомена , че приятелката ми е на 28, най-добрите миприятели съответно на 29, 26, 34, като цяло никога ама никога почти не съм се разбирал с връстниците ми.Това е една от причините в гимназията да бе най-трудният ми период (просто липса на среда).
За марс и венера също е интересен въпросът . Отговорът е - ВСИЧКО.Абсолютно всичко!!Изживявал съм и двете крайности - сякаш това допълнително е стимулирало водещата трансформация на личността ми от Плутон - буквално сблъсък с всички най-дълбоки, тайни и мерзости на човешкото битие.Имал съм приятелки за бройка (да се изживявам като казанова :D)), за да подхраня егото си, сменял съм ги без вобще да ме е интересувало какво е любов.После разбира се си намерих майстора - волюбен , отдаващ и предаден..болка, страдание, среща с най-тъмните кътчета на подсъзнанието ми и страх да ги приема ,защото исках да ми е лесно - някой да плати цената вместо мен..някой да поеме отговорност за мен ... грешка...жестока и болезнена грешка...точно когато сатрун бе в скорпион...видях какво е да бягаш , да бъдеш част от една матрица ... да живееш, но да си умрял.И исках това да приключи и то бързо.Но съдбата реши друго.Точно на ръба, нещо все ми подсказваше, едно малко огънче на оптимизъм, че тази болка, ще изгради една нова обвивка едно ново начало..един нов свят, нов светлоглед в които ще бъда свободен, ще се харесвам такъв какъвто съм.И аз разлика от другите мои набори (повечето, разбира се винаги има изключения), няма да фиксирам жизнената си енергия ,за да бъде в система на вярвания, традиции, политика дори го наречи , а напълно неубоздана и първична страст , точно такава каквато сега - пример : когато ми се танцува, ако ще и на пътя да е го правя, смея се , в първия най-удобен случай когато почувствам нещо го правя, не защото трябва . Някой ме питат - ама защото трябва еди какво си...., не не искам защото трябва, не може ли просто ей тъй защото го ЧУВСТВАМ.В политологията ни промиват - ,,Смелост е да правиш , не каквото искаш , а каквото трябва'...ама е точно обратното.Защото когато осъзнах горното и го интегрирах в живота си, разбрах не само основният херметичен принцип (полярността и каквото горе, такова и долу), но и да поема отговорност за себе си.И тук е отговора за марс и венера - т.нар. триединство, галактическат сватба , която постигнах - почнах да се харесвам, да се приемам, и да поема отговорност - ,че може и някои хора да не ме разберът (повечето), но майната му , може да нямам жена и да съм самотник,но знаех вече как работи системата...а повярвай ми това е огромно бреме..и ми тежи.А националната сигурност която ми е специализацията ..още повече.Дава но и взима....И така до момента в който не срещнах приятелката ми при изключително интересни обстоятелства и с която имаме много кармични аспекти - като минем през сатурн, плутон и луната та стигнем до IC (всъщност това е най-основното да за разбереш дали имаш кармична връзка с някого, ама да му се невиди ние с нея сме като героите от облакът атлас , - погледнахме се и нещо стана...и то не беше само привличане-..а цял един живот).:)
Благодаря ако си стигнала до края :))))

Vision

• Hero Member
  • Thank You
« Отговор #6 -: Февруари 28, 2017, 20:26:13 »
Пламен, извинявай че не ти отговарям но нещо ми я няма музата за писане последните дни. 

Как точно си тълкуваш възлите и кармичните срещи със сродни души?
„Приятел е този, който знае песента на сърцето ти и може да ти я запее дори когато си я забравил.“

angel

пламен цв.

• Newbie
  • *
  • Thank You
« Отговор #7 -: Март 07, 2017, 10:45:21 »
Здравей, Vision.Прощавай, че чак сега ти отговарям, но последните две седмици ми бяха доста динамични,а и започнах нова работа като това е причината да не съм влизал във форума:)
Преди да обясня накратко как тълкувам, ще ти споделя, че попринцип аз не си обяснявам нещата строко определено а търся аналогичните връзки между определени събития, които в следствие на много наблюдения и изводи успявам да достигна не само до хипотези, но и до резултати именно благодарение на тези си мои експерименти.
Луният си възел аз тълкувам по следният начин - тъй като той попада в първи дом и знака на стрелеца от чисто астрологична гл.точка предизвикателството пред личността в най, най-общо обяснение е да развие личната си сила , свобода на духа и мисълта както и развитие на тези три компонента в една добре смазана машина, която да подхранва динамичната ми личност.В тозо смисъл тъй като за мен астрологията е само пътен знак от нашата действителност на мен ми бяха необходими всички аналогични провления на това що е първи дом(овен), какво е стрелец , какви са им първичните архиетипи и принципи и как да се търсят аналогично във вертикалната линия на действителността.С две думи разширението на съзнанието ми помогнаха да стигна до заключението
- определено лунен възел в стрелец , дава изключително философски и нестандартен подход към сърцевината на проблема и решението му(акцент кън съвпада с Плутон).
- необходим е индивидуален подход и знание, напълно девствено и необременено от чужди идеи, но с презумпцията да влезнат във взаимодействие с околните.
- доверието в ирационалното (интуицията) ми е необходимо и безусловно да го следвам независимо от позицията на другите планети в натала, независимо добра или лоша ситуация ми е дала интуицията.
- най-големият дар е че ми се отдаде възможността да бъда гъвкав , да виждам повече от измеренията на чуждитв становища , без да губя себе си но и да се свързвам с тях именно заради липса на фиксация.
За кармичните връзки ти го споменах, че просто когато се погледнахме сякаш подсъзнателно се познавахме.Едно спокойствие те обзема , сигурност бих казал дори - като да влезнеш в една къща на един от аритократичните семейства в Англия - където всичко се е трупало с поколения.Същото е .
Но тук тълкуването е някак по-лесно, защото имаш човек отсреща и той като огледало отразява всичко.В този смисъл да кажем приятелката ми има Луна в Лъв (3 дом),която е в квадрат с моят Плутпн и Сатурн.Преди да си направим синастрия, аз забелязвах нейната горделивост и фиксираност на емоциите не само помежду ни, но и навсякъде другаде.Дори и в елементарна дейност като четенето.И въпреки , че и тя и аз много се дразнехме,  на моменти ни се е искало да не се виждаме повече, когато си отворен душевно, се разбира че наистина има какво да направиш с този човек.Защото е трудно, защото е различно, нестандартно.Кармичните отношения са специфични - мисля, че това е много дълбока тема и не искам да те отегчавам, но най-простичко едно тълкувание млже да се направи и без планети.Когато се знаят принципите, полярността каквото горе, това и долу ти носят една свобода.Свобода на пътят.Определено аз търся и най-малките проявления ,дори и ма битово ниво.Например тя си пише магистерската теза и толкова се беше вглъбила в нея за едната чест , че си докара алергия.На другият полюс пък аз и се намесвах директно казвайки и точните проблеми и искайки да се промени се стигаше до конфлкти.Какво по-добро тълкуване на аспекта Луна квадрат със Сатурн и Плутон.Това е само една капка в морето.
Ако желаеш мога да ти изпратя синастрията ни и сама да го прецениш:)
Желая ти лек и успешен ден!
-

пламен цв.

• Newbie
  • *
  • Thank You
« Отговор #8 -: Март 08, 2017, 23:57:51 »
Както обещах на Vision.Синастрията  smile3

Vision

• Hero Member
  • Thank You
« Отговор #9 -: Март 12, 2017, 11:03:03 »
синастрията я правим на synastry chart (2) за да се виждат домовете и на двамата, но сега ще се оправя защото горе имам твоята карта, просто за друг път да знаеш..

те луните ви са в тригон, разминаването идва от куинконкса на мерковете, свръхточен, за да е дебело подчертано :) ти искаш всичко да е планирано, да се знае какво следва, да се гонят целите, дори с цената на жертви..тя иска да бъде оставена да се развива според това което се случва, да бъде обичана такава, каквато е, да се наслаждава на живота, а нещата ще се наредят и сами..и най- интересното е че почти винаги става така.. :) но за теб това е хаос, ужас и безхаберие които неминуемо ще доведат до разпадане на всичко, до пропадането и..

ще ти помогне ако прозреш че не си отговорен за нейният успех, нито си длъжен да се месиш в него..да не говорим че дори е по- добре да не се месиш така волево и пряко, защото има опасност намесата ти да промени нещо и то да не е за добро, не знаеш всички променливи до какво ще доведат в бъдещето, нали?? като си срещнал лъвица и вярваш че е съдбата ти, по- добре се научи да я обичаш както се обича цвете- можеш да му се радваш, да го миришеш, да му се възхищаваш, дори да пишеш стихове за него и да му ги рецитираш..можеш да го поливаш, да махаш гъсениците и нощем да му слагаш стъклен похлупак...но не трябва да го късаш, нито да очакваш да се превърне в нещо друго..цветето е много лесно да бъде смачкано- един груб ботуш отгоре му и край..но то има сила в сърцето си и напролет ще поникне отново..цветето е смело, има бодли, с които вярва че ще се пребори с тигрите когато дойдат..недей да показваш реализма си, доказвайки му че няма как с тези бодли да се пребори с тигрите, още по- малко го наранявай като го убедиш че никой тигър не би се заинтересувал от някакво си цвете..остави го да си вярва, защото вярата му в различни неща го прави живо..вярата е животът вътре в него..

ти си много козирог- стелиум от 6 планети, от които 4 лични и са и около к8 или в осми дом..ще си част от трансформацията и, това е неизбежно, но това никога не е приятен процес, свързан е с болка, с отказ от удоволствия, с лични загуби..не е лесно да се обича човекът, който е включен в трансформацията ни, а ти искаш да се обичате..затова поне не натискай там, не е нужно, нека тя взема неща от теб и го направи сама, трансформацията щом е заложена, така или иначе ще се случи..гордост е да мислиш че ти ще я направиш, а гордостта и егото задушават любовта..

имам още да пиша за възлите, но сега пак имам задачи..ще продължа, дано да съм ти полезна с нещо.. :)

angel

Vision

• Hero Member
  • Thank You
« Отговор #10 -: Март 25, 2017, 15:27:59 »
Пламен, формата монолог не ми е стимулираща някак, давай някаква обратна връзка за да се задвижва енергията ;)

знам че със слв в първи дом ти е трудно да се представиш, изявиш, ''продадеш'' на социума, но ще трябва да се оставиш на съвпадът на слв с луна, да почувстваш, да усетиш и да се довериш на инстинкта си как точно да го направиш..също означава че когато се научиш да пускаш на свобода, да изявяваш тази по- нежна, майчинска, женствена част която всеки човек притежава, независимо от физическият пол, то ти ще стъпиш на пътят по който иска от теб слв да се движиш в този живот, уроците които иска да научиш..това е цел на живота ти, следователно е трудно и не е срочно..постига се обикновено чак в по- зряла възраст..това което се вижда е че при транзитите си, всички планети ще преминават първо през плутона ти, който е у1, управител на асцендента ..всичко което достига до слв и луната ще е черно, смачкано от огромното налягане, с малък размер и огромна маса..всичко ще е като една черна дупка, която не пропуска нищо..но луната ще го направи плодородно, ще го напои, нахрани, защото то е готово за нов живот..въпросът е какво прави слв между двамата?..слв в стрелец...там влиза духът в новото начало :) ..усещаш ли го??..аз имам нептун там и го усещам с него..слв-то ти е вратата през която влизат духовните неща в теб, които ти след това като покълнат ще покажеш на другите /първи дом/ и по някакъв начин ще им повлияеш, защото си го правил в много предишни животи /юлв в седми дом/..правил си го с информация, комуникация..сега ще го направиш като една духовна майка, която ражда духовни неща..обещах ти да говорим за слв, но ми трябва някакъв стимул, защото иначе ми е трудно да се активизирам..просто покажи интерес, някакви въпроси, че си мислил поне и някакви твои разсъждения..със сигурност има много какво да се види и каже още..

angel

пламен цв.

• Newbie
  • *
  • Thank You
« Отговор #11 -: Април 06, 2017, 12:03:23 »
Vision, вобще не си мисли , че съм те забравил или нямам интерес :)))))))...Просто толкова неща се случиха около мен за този един месец, че не знам от къде да започна..но инак да си кажа няма да се отървеш от мен завръщам се с пълна сила :D:D.(дълбоко уважавам мнението ти и фактът , че искаш да комуникираш говори много за човека).Сърдечни адмирации за това!!!!!
Сега към темата , окултното и свръхестественото
Не помня дали ти бях споменавал, но започнах нова работа на 27.02.2017г., в Бенетон като продавач консултант , (за да си изкарам някакви пари преди магистъра тъй като криминологията е скъпа, пък и всички стажове по министерствата ми минаха и нямаше какво да правя), но ми беше останал един много тягостен спомен от първата ми работа когато бях на 19г.,- доста се карах с хората , спорех не бях достатъчно узрял и приемах всичко сякаш ме нападат и правят най-лошото престъпление - да ограничават свободата на същността ми...тогава ми липсваха познанията за обществото , неговата социално и антропологична , че дори и психологически мотиви , които стоят зад поведението на индивидите, както и начина по които работят корпорациите и големите фирми в съвременната епоха.Та те са си жива месомелачка на човешките същества - там се губи индивидуалност и се предават команди , които не се осмислят а сервилно се изпълняват..и това тогава го виждах и се бунтувах срещу това.Смятах , че с активните си действия мога да промения нещо.Финита ла комедия се случи обаче...точно обратното.Липсата на познание , смирение и дълбокото осъзнаване на третата плътност (все пак сме материални същества ,,биологичен вид'', и нашите висши азове добре са осъзнали това имайки предвид сегашната ни инкарнация и в този смисъл земния път се управлява от закони аналогични на комсмическите но преведени в разбираема форма - иначе казано тук сме да усвоим материята чрез едно наистина уникално преживяване ), ме доведе до много дълбоки и болезнени срещи с това което днес се нарича - невроза и комплекси ..И то много болезнени.С времето обаче това не само се промени, но и буквално се прероди в една напълно нова същност , която се е освободила от баласта на  миналото и гради напред.
Този подтик към свобода и желание за движение и трансформация ми идват именно от слв, плутон, луната а може би и от юпитер.И това беше основният ми мотив да започна работа на подобно място, когато бях на  19г., с малката но фундаментална разлика - сега съм дале по-зрял, спокоен, отворен към чуждите ограничения и неразбиране, гъвкав , без желание за незабвана промяна , но с все по засилващо се чувство за търсене и удолетворение на личния път а не утъпкания - не да работя защото социума така казва, защото ми трябват пари ( за бога та аз работех в онлайн казино на Божков и заплатата ми беше 1500лв. без бакшиша, в която останах точно 9 дни), а да търся човешкото разбирай архиетипното изначалният смисъл на човешкото съществуване и формата на служене във вселената и как аз мога по най-добрият начин да приведа съзнанието си в нещо което да придобие форма - учение ли ще бъде, кратини ли ще рисувам , консултант - психолог ли ще бъда, медиен експерт или политически маркетинг конлултант, криминолог или детектив..все неща които ми дават свободата сам да разширяввам съзнанието си и да създавам своя собствена стегната концепция за нещата - казвам стегната защото имам стелиум в козирог , но смятам че много хора се бъркат с истинският смисъл не само на този стелиум но и на стелиумите вобще - аз с козирозите общо нямам - нито съм консервативен, нито бавен камо ли страх от проямна..ако погледем още по-дълбоко в астрологията през призмата на реинкарционната терапия каквато съм си правил сам - това натрупване на сетлиуми означава една дълбока подреденост на душата от предишни животи и нейното структуриране, което е ставало доста бавно..още от малки знаем, че хората казват - еми той/тя си беше такава по характер . т.е. това което душата е запомнила и е взела необходимото от цялото си предишно натрупване м което да и позволи по пълноценно да изживее сегашната инкарнация.В  този смисъл аз бях стигнал до следният момент - връщайки се назад в спомените си под действието на автосугестия виждам следното нещо - степ, голяма ферма , може би на територията на днешна Украйна тогава част от Руската империя .Имам два вола, аз обработвам земята с тези волове а тя е толкова голяма и всичко става бавно, че чак ме боли...защото нищо друго не отразява така добре сатурновият принцип както земеделието..каквото посееш , това ще пожънеш.След като се върнах от тези спомени знаех от къде ми идва и до ден днеше любовта към движението, работат с добитък (абсолютната липса на умение за линейно време за сметка на природното - в земеделието такова нещо като точен час - няма), абсолютната педантичност , стуктура че дори и доста мудно вършене на всичко що е физически труд но за сметка но това - перфектно.Та именно за това говоря, че аз вобще не съм козирог по същност а съм запазил тези принципи, които са се отпечатали в моята акаша и сега просто отразяват натрупаното със смея да твърдя адски скучен , бавен и много системен живот...та това ис е било живо мъчение ти представяш ли си да си част от кастовата система на средновековието , където живота ти е предопределен още от раждането - егати Оруеловата анти-утопия.Това лежи в моят стелиум а аз съм точно между скорпион и стрелец..
Защото сега душата ми е избрала ударно да се развие с цяла плеяда от преживявания и да достигне едно по-всисоко ниво на осъзнаване, което само скорпиона и стрелеца могат да дадът в цял спекттър и веднага се аргументирам защо -
Основна теза на херменевтиката е - ПОЛЯРНОСТТА . Всичко е полярно , добро и лошо са едно и също, двете крайности се докосват, различават се само по степен за да осъществат чудесата на едно единствено нещп.В най-общ смисъл това е идеята за дуалността на нашият свят . - Сега обърни внимание на личносттаа ми в първи дом - женски знак Скорпион, пасивен, засмукващ , интуитивен, мистичен, прераждане (не случайно някога менструалният цикъл на жените е бил в един и същи ден и то в пълнолуние в Рак!!) а скорпиона е този архиетип, които ти дава връзката с женското разбирай анима на човешката душа. От другата страна имаме стрелец - анимус , мъжки, активен, действен, импулс, разширение, огън, линейно време управлявано от лявото мозъчно полукълбо и пр. , пр. Казвам ги тези неща , защото именно тези два аспекта - Ин и Ян при мен ме правят всъщност един вид доста адрогенинн по съдержание на преживяването , което всъщност е и замисъла на моята инкарнация.Дори ако погледнеш в дълбочина, ще разбереш ,че най-добрият приятел на Сатурн е Юпитер .. те не са във вражда а изцяло в добълнение.Да не говорим Плутон и Сатурн а при мен и двета са с пълна сила. В заключение мога да кажа , че козирога е допълнение към но не е водещ архиетип в личността ми. И това ми беше проблем именно връшайки се да момента , които исках да ти кажа
Почнах работа, всичко точно нучих да сгъвам, да подреждам и облужвам клиенти още на пърият ден и то в рамките на 5 часа- не обичам показността но колегите бяха изумени - 80 % бяха жени един хомосексуален, едно момче и аз .Те бяха изненадани как мъж може така добре да сгъва дрехите, да си го върши бавно и да не му пука.Сякаш времето спира докато работя - и тях ги изненадваше но и дразнеше , защото аз не говоря докато работя - работя, мълча, мисля си нещо и пак работя.Но , не те искат разговори, да и е весело и голяма , широка комуникация.И тогава всъщност разбрах, че не аз а те имат проблем.Че мойте спомени и проблеми от предишните преживявания са вече решени, интегрирал съм принципа, работил съм това което мразя само и само за някол лев..но стига вече...това не е за мен..искам промяна, която да ми даде ново усещане, което да ме промени , да стана по догат душевно и да го приведа в релна МОЯ А НЕ НА СИСТЕМАТА ФОРМА.Не съм дошъл на тази земя да изпълнявам команди да псевдо-елит в лицето на политиците или някой друг.Разбрах, че съм станал далеч по зрял и вечер след като се пребирах от работя мислех за ..събота.Денят на сатурн - от англ. Satur-day.Оставам на теб малка играчка-закачка да разбереш какво се крие зад това но след дълбоки разсъждания , се опитах да си го обясня чрез мита за сътворението някой езотерични похвати и смея да твърдя , че останах доста изумен от находчивоста на хората живяли далеч преди нас.Ето ти жокер - талмуда може да ти свърши добра работа :)).
И така напуснах , именно защото интуицията ми подсказа, че няма какво ново да науча и трябва да се предизвикам сам и да търся.Има някакъв страх от това, защото може да се крие провал но парадокса е ,че никога не съм се провалял в абсолютно , ама абслютно нищо.Само успех, но този успех идва след дълбоко лично транформираме и поемане на отговорност.Това е условието.
Междудругото ще ти спомена един много интересен факт , Vision.
След като напуснах получавах много критики от най-близките си хора - ама защо, кои си ти да си мислиш, че ис много умен, там си да бачкаш не да мислиш и какво ли още не.Е тогава вече дойде истинският напредък и най-болезнения- защото осъзнах моята самодостатъчност и направих това което малко хора, особенно на моята възраст биха направили - откъснах се от семейтвото завинаги, приключих връзка (ВСЯКАКВА) с тях и вече месец ми е много добре.Нито ги чувам, нито ги виждам и съм толкова щастлив а семейните отношения с приятелката ми са толкова ползотворни и то в ретроградна венера, че не знам как още да го опиша!! И само да допълня - наскоро имаше луна в рак - олеле, ппобърках се ...не можех да спя , превърнах се в лунатик мъчеше ме подсъзнанието и спомените дали не съм направил нещо грешно - дали това , че съм напуснал не беше грешка, дали това , че като малък не можех да се зашитя и ме биеха големите няма да се повтори пак нищо , че имам награди по бокс и борба...и осъзнавах, че тези изтикани комплекси се събуждат именно в ,,цикъла'' на лунат за да им обърна внимание , да си дам време на себе си да видя какво има да интегрирам , и чак след това да го преведа в действие (мъжкия принцип).Че ми се отдава възможност да се докосна до интуитивната си същност и да не се страхувам от това което съм преживял от миналото , а то да ме изгради като личност калена като диамант .. и точно това става, все повече съобразявайки се с природните и вселенски цикли и интегрирайки ги по-своя инукален начин времето работи за мен - и тук не говорим за финансови успехи, фанфарни , луксозни предмети и пр. а осъществяване на баланса във вътрешният ми свят.
И точно днес си мислех сутринта (защото този текст го пиша вече 1:20 мин), дали да не те попитам какво мислиш, за слв и луната ми в стрелец - толкова ли е лошо моето желание за свобода на духа, експерементиране и бунт на закостенялата система?Толкова ли е лошо , че съм човек и искам да действам така както ми казва съществото , а не защото трябва?И това ли трябва да науча ? - да се обичам?
Точно това си мислех и едно гласче ми каза - всъщност ръката ми сама си действаше - провери форума - и ето ти си писла точно за въпросите , които съм искал да ти задам и си ми дала отговорите!!
За което съм ти благодарен , а сега просто ти описах това което интуицията ми подсказа, да споделя. :)))))))