Автор Тема: Животните в астрологията  (Прочетена 3488 пъти)

ThunderGoddess

• Гост
Животните в астрологията
« -: Април 16, 2012, 15:59:15 »
  • Publish
  • На Опасния чар темата й беше интересна, но по незнайни причини се свени да си я пусне, та затова пускам аз. По кой дом отнасяме домашните любимци? По кой дом отнасяме животните в гората, да кажем? Можем ли да отнесем различните видове, семейства и родове животни към различни планети? Ако да, как и към кои? Скоро Муунлайт беше питала за пеперудите ... Аз сега в чата питах, пък за котките ...  wink1 Та ... вие сте на ход с размисли по въпросите, свързани с астрологията и животинското царство!  wink1

Astroartis - Форум за астрология

Животните в астрологията
    « -: Април 16, 2012, 15:59:15 »

Mary

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 28
    • -Receive: 9
    • Публикации: 88
    Re: Животните в астрологията
    « Отговор #1 -: Април 16, 2012, 16:18:06 »
  • Publish
  • Мисля ,че домашните любимци са по 6-ти дом.   thinking Скоро моята котка ще роди и ако имам късмет да съм  си в къщи   по това време, ще отбележа точния час. 

doraraikov

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 38
    • Публикации: 926
    « Отговор #2 -: Април 16, 2012, 16:24:27 »
  • Publish
  • На Опасния чар темата й беше интересна, но по незнайни причини се свени да си я пусне, та затова пускам аз. По кой дом отнасяме домашните любимци? По кой дом отнасяме животните в гората, да кажем? Можем ли да отнесем различните видове, семейства и родове животни към различни планети? Ако да, как и към кои? Скоро Муунлайт беше питала за пеперудите ... Аз сега в чата питах, пък за котките ...  wink1 Та ... вие сте на ход с размисли по въпросите, свързани с астрологията и животинското царство!  wink1

Ей сега смятам да поотворя книгите, но без книги казвам следната логика.

1. Животните които обслужват хората и са в тяхното ежедневие според мен са по 6 дом

2. Другите които са дивите и скритите са по 12 дом

Проблемът е друг че тази група в 12 дом става много сложна, към нея трябва да се прибави

някакъв нюанс защото зависи дали животното е опасно от една страна, а от друга страна с

какво е опасно дали със сила, дали с отрова и тн, не е маловажно това животно и какво

символизира както например лъвът е царя на животните.

daisy696

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 40
    • -Receive: 10
    • Публикации: 374
    « Отговор #3 -: Април 16, 2012, 16:49:12 »
  • Publish
  • Доколкото знам дребните животинки са по 6-ти дом, а големите, едрите по 12-ти дом. От тук за да определим - отровни, диви и домашни би трябвало да видим характеристиките на тези домове и управителите им. Примерно ако е 6-ти си е в Дева - би трябвало да са домашни, обслужващи. Ако е като мен в Скорпион - към по екзотични животинки, иначе по себе си съдя, че Нептун в 6-ти ми дава силно привличане към рибите и навремето към пеперудите също. А 12-ти в Телец - при мен, ако някога ме е било страх от животно - то е било Крави и други едри рогати добитъци...Макар че Овен ме е гонил, Муфлон  ми  смаза пръста на времето, мен само от Крави ме е било страх. Сега малко съм го преодоляла...Та така...

MoonLight

• Гост
    « Отговор #4 -: Април 16, 2012, 17:36:24 »
  • Publish
  • По 6дом-дребни животни,домашни любимци;по 12дом-едри животни
    Съгласна съм  с Дейзи,че е важен знакът,заемащ дома.Моят шести дом е козирог и съм гледала хамстери.(просто не ми позволяваха животни с по-големи размери  grin).Грижите по отглеждането им бяха изцяло мое задължение и постъпвах много отговорно.
    12дом се заема от рак.Като цяло бих казала "страх от вода,и всичко,което се намира под нея".
    Като дете имах произшествие с петел,затова и него причислявам към животните,от които ме е страх. smile3

missKapriz

• Гост
    « Отговор #5 -: Април 16, 2012, 17:52:07 »
  • Publish
  • Слънце-лъвът, орелът, соколът ,лебед,петел,скарабей
    Луна-заекът, котката,славеят, прилепът, нощните пеперуди, жабите, раците и даровете на морето.
    Меркурий-маймуните, кучетата, хиените,лисиците и гущерите. Освен това: насекомите (с изключение на пеперудата и бръмбарите), гарваните, кукумявките и папагалите.
    Венера- кравите, козите, овцете, кокошките, гълъбите и фазаните,пъдпъдъците, патиците, пойните птици, пеперудите, елените и сърните.
    Марс-тигърът, леопардът, ягуарът, вълкът, хиената, глиганът, котката, всички отровни змии, скорпионът, пчелите и хапещите насекоми, осите и стършелите, мравките и грабливите птици,петел
    Юпитер-конете, кучетата, слоновете, големите бозайници (с изключение на грабливите животни), овцете,соколите, враните, пауните и големите птици изобщо (без грабливите),делфините.
    Сатурн=свинята, крокодилът, хипопотамът, мечката, магарето, камилата, мишките и плъховете, щъркелът, щраусът и всички животинки, които живеят под земята.
    Уран-антилопите, кенгуруто, змиорката, кукувицата и екзотичните птици.
    Нептун-китовете, акулите, октоподите, тюлените, албатросите, чайките, летящите риби, хамелеонът и някои екзотични птици.
    Плутон-хиюниците

това са ми извадки от руски сайт
    « Последна редакция: Април 16, 2012, 18:17:25 от missKapriz »

akruks

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 149
    • -Receive: 201
    • Публикации: 2165
    • Здравейте, звездички!
    « Отговор #6 -: Април 16, 2012, 18:06:00 »
  • Publish
  • а слънце?
    на мен К12 е лъв, съответно К6 водолей- обичам кучета, делфини и всичко, което се води за приятел на човека  smile3
    понеже  гледам, че са дали меркурий за кучета, при мен е У1 и в 1дом- кучка ще да съм, но породиста  haha
    АКО НЯКОЙ ИСКА ДА ТИ ЗАБИЕ НОЖ В ГЪРБА, ПЪРВО ЩЕ ТИ НАПРАВИ ПЪТ ДА МИНЕШ!
    (арабска поговорка)

doraraikov

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 38
    • Публикации: 926
    « Отговор #7 -: Април 16, 2012, 18:20:26 »
  • Publish
  • Капризчето е дала много подробна информация за животните, но аз намерих нещо което

прочетах в руски сайтове и ще напиша есенцията.

Всички астролози са единодушни, че е трудно да се определи домът на животните, но все

пак се придържат към древната астрология която казва така, всички домашни животни по

малки от коза са по 6 дом, всички които са в дивата природа и тези които са по-големи от

коза са по 12 дом.  Най сериозен е спора дали коня е по 9 дом.

akruks

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 149
    • -Receive: 201
    • Публикации: 2165
    • Здравейте, звездички!
    « Отговор #8 -: Април 16, 2012, 18:39:11 »
  • Publish
  • а, появило се е слънцето, моя К12- по него е петела- първото животно у нас, когато се преместихме от апартамент в къща
    и ми се стори ненормално да няма никакво животно, купих 4 пиленца от пазара и всяко го кръстих на човек от семейството
    моето излезе петел, разбра се по-късно като поотраснаха, и си го носех под мишница с мене като се събирахме с децата да  играем на улицата  grin
    когато стана на 4г., една сутрин гледам майка ми реве в кухнята- баща ми заклал петела и го пъхнал в тенжера  под налягане, че бил дърт, да нагостят майстора, който лепеше плочки в банята- не бях на себе си тогава, че са посегнали на моя домашен любимец, а двете кокошки изкараха доста години и даваха яйца
    АКО НЯКОЙ ИСКА ДА ТИ ЗАБИЕ НОЖ В ГЪРБА, ПЪРВО ЩЕ ТИ НАПРАВИ ПЪТ ДА МИНЕШ!
    (арабска поговорка)

Skarlet

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 40
    • Публикации: 1196
    « Отговор #9 -: Април 16, 2012, 22:32:00 »
  • Publish
  • Най сериозен е спора дали коня е по 9 дом.

Ако човек иска да спори, винаги ще намери повод.  haha Дали е по 9 или по 12 дом, все тая - Юпитер е управител и на двата дома...... 9 дом на Стрелец и 12 дом на Риби. Така че, коня се управлява от Юпитер-а и в двата случая smile3
    ВЕЛИКИТЕ УМОВЕ ОБСЪЖДАТ ИДЕИ, ОБИКНОВЕНИТЕ УМОВЕ ОБСЪЖДАТ СЪБИТИЯ,
    А МАЛКИТЕ УМОВЕ ОБСЪЖДАТ ХОРА!

Diyana

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 20
    • -Receive: 112
    • Публикации: 988
    « Отговор #10 -: Април 17, 2012, 09:17:13 »
  • Publish
  • Според древните сигнификации, всички животни, които са достатъчно големи, за да могат да те носят на гърба си - камили, коне, слонове, магарета, лами, мулета и какъвто още там ездитен и товарен добитък се сетите и т.н. са по 12-ти дом.
    А и Стрелецът не е само кон, нали grin, че да му дадем изрично дома на стрелеца.

Инак се придържам към написаното от Дора - домашни, по-дребни от коза - по шести.
    Домашни, по-големи от коза и диви - по 12-ти.
    « Последна редакция: Април 17, 2012, 09:20:21 от Diyana »
    „…the problem with astrological predictions is not that they’re wrong. It’s that they can’t be wrong.“

Skarlet

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 40
    • Публикации: 1196
    « Отговор #11 -: Април 17, 2012, 10:33:56 »
  • Publish

• А и Стрелецът не е само кон, нали grin, че да му дадем изрично дома на стрелеца.

Ако тази реплика е към мен, поста си съм написала по повод въпроса по-горе.  grin Добре е да се четем, за да върви конструктивен разговор.  grin
    ВЕЛИКИТЕ УМОВЕ ОБСЪЖДАТ ИДЕИ, ОБИКНОВЕНИТЕ УМОВЕ ОБСЪЖДАТ СЪБИТИЯ,
    А МАЛКИТЕ УМОВЕ ОБСЪЖДАТ ХОРА!

Вещичка

• Гост
    « Отговор #12 -: Април 17, 2012, 11:05:06 »
  • Publish
  • Слънце-лъвът, орелът, соколът ,лебед,петел,скарабей
    Луна-заекът, котката,славеят, прилепът, нощните пеперуди, жабите, раците и даровете на морето.
    Меркурий-маймуните, кучетата, хиените,лисиците и гущерите. Освен това: насекомите (с изключение на пеперудата и бръмбарите), гарваните, кукумявките и папагалите.
    Венера- кравите, козите, овцете, кокошките, гълъбите и фазаните,пъдпъдъците, патиците, пойните птици, пеперудите, елените и сърните.
    Марс-тигърът, леопардът, ягуарът, вълкът, хиената, глиганът, котката, всички отровни змии, скорпионът, пчелите и хапещите насекоми, осите и стършелите, мравките и грабливите птици,петел
    Юпитер-конете, кучетата, слоновете, големите бозайници (с изключение на грабливите животни), овцете,соколите, враните, пауните и големите птици изобщо (без грабливите),делфините.
    Сатурн=свинята, крокодилът, хипопотамът, мечката, магарето, камилата, мишките и плъховете, щъркелът, щраусът и всички животинки, които живеят под земята.
    Уран-антилопите, кенгуруто, змиорката, кукувицата и екзотичните птици.
    Нептун-китовете, акулите, октоподите, тюлените, албатросите, чайките, летящите риби, хамелеонът и някои екзотични птици.
    Плутон-хиюниците

това са ми извадки от руски сайт

Ок, но доколкото знам кучето е дете на Слънцето, а не на Мерка. Кучето има ЯН енергия - тя е също по Слънцето. На няколко места съм чела: кучето е по Слънцето, а котките по Луната...  thinking

На същия принцип трябва да се помисли за Уран, който е носител на ДЕН енергията, тоест обединението на ИН и ЯН... или всички хермафродитни добитъци да спадат към него... В същност и Меркурий е носител на ДЕН енергия... wacko11

kabala

• Гост
    « Отговор #13 -: Април 17, 2012, 15:11:30 »
  • Publish
  • кучетата са и по стрелеца.Аз съм със стрелец в 6,марс е там- имам три кучета. grin

Diyana

• Hero Member
    • Thank You
    « Отговор #14 -: Април 17, 2012, 17:40:01 »
  • Publish
  • Ако тази реплика е към мен, поста си съм написала по повод въпроса по-горе.

Не е реплика към теб, а продължение на казаното от теб, за да е конструктивен разговорът.

И в продължение:

Лунни животни според двама древни. Няма да ги редактирам нарочно, за да се запазят противоречията от оригиналния текст. И за да се види, че никога не е било съвсем сигурно кое по кое е.

Агрипа:
    Цитат
    Лунните животни са тези, които обичат компанията на хората, и по този начин лесно печелят тяхната любов или омраза, подобно на кучетата: Хамелеон, Лебед, Сърна, Коза и всички животни, които наблюдават и съблюдават фазите на Луната в развитието си – бабунът и пантерата, които имат петно на гърба си, разширяващо се подобно на пълна луна (дупето на бабуна) и нокти и зъби, извити като лунен сърп, котките, чиито очи се разширяват  и свиват подобно на лунните фази,  животни, живеещи едновременно във водата и над земята като видрата, уродливи зверчета с неясен произход, родени/хранещи се мръсотията на земята като мишките.
    Гъски, патици, всички водоплаващи  птици, и такива, хранещи се с риба като чапла. Създанията със съмнителен произход – конските оси, винарките, насекомите, хранещи се/раждащи се от разложената плът и изпражненията на крави, магарета и т.н. От птиците най-лунна е ушатата сова;
    Буболечки: бръмбар рогач, торен бръмбар, хлебарка;
    Морж, чиито очи се променят според лунната фаза, костенурка, риба-прилепало, раци, стриди, скариди, миди, жаби

Лилли:
    Цитат
    Всички създания, живеещи във вода – жаби, видри, охлюви, раковини и т.н. невестулка;
    Всички морски птици, кукувицата, гъска и патица, нощните птици – сова, бухал, улулица;
    Стриди, скариди и миди, всички женски риби, омар, рак, костенурка, змиорка

Ще продължа с другите по-късно.
    „…the problem with astrological predictions is not that they’re wrong. It’s that they can’t be wrong.“

Diyana

• Hero Member
    • Thank You
    « Отговор #15 -: Април 17, 2012, 17:41:13 »
  • Publish
  • Слънце:

Агрипа:
    Цитат
    Измежду животните соларни са тези, които са величествени, великодушни и благородни, смели, решителни и самоотвержени до победата, именити и известни – Лъвът, царят на зверовете, крокодилът, петнистият вълк, овенът, глиганът, бикът, кралят на стадото;
    Птици: Феникс, Орел, Лешояд, Лебед, и тези които пеят с ранните слънчеви лъчи, Петел, гарван, ястреб;
    Морска крава, черупчести, раковини и медузи, които светят в тъмното, морска звезда, морски охлюв, кралска скарида, която ако се изсуши, се превръща в камък със златен цвят.

Лилли:
    Цитат
    Лъв, Кон, Овен, Крокодил, Бик, Козел, светулки или светещи червеи. Орел, петел, феникс, славей, паун, лебед, мишелов, испанска муха, ястреб кокошкар;
    Морска крава, морска лисица, морска звезда
    « Последна редакция: Април 17, 2012, 17:56:43 от Diyana »

Diyana

• Hero Member
    • Thank You
    « Отговор #16 -: Април 17, 2012, 17:42:29 »
  • Publish
  • Меркурий:

Агрипа:
    Цитат
    Бързи, находчиви, хитри, непостоянни, и които лесно се опитомяват като кучета, маймуни, лисици, невестулки, елени, и всички двуполови животни и такива, които могат да сменят пола си, като зайци, цибетки, и подобни.
    Птици, които са природноинтелигентни, мелодични, непостоянни, като конопарче, славей, кос, дрозд, чучулига, папагал, сврака, ибис, султанка;
    Черен бръмбар – еднорог, черупчесто – Trochus, вид октопод, барбун, 

Лилли:
    Цитат
    Хиена, маймуна, лисица, катерица, невестулка, паяк, хрътка, хермафродитите, всички лукави създания
    Птици – конопарче, папагал, папуняк, лястовица, сврака, орел-змиеяд, жерав;
    Скакалец, пчела, барбун - риба

Diyana

• Hero Member
    • Thank You
    « Отговор #17 -: Април 17, 2012, 17:44:02 »
  • Publish
  • Венера:

Агрипа:
    Цитат
    Всички разкошни, възхитителни животни, които предизвикват силна привързаност и любов, като кучета, зайци, овце и кози, които се размножават по-бързо от всички други животни,  също телецът, заради своята надменност,  и юницата, заради своята необузданост, палавост, разюзданост;
    Сред птиците – лебедът, стърчиопашката, лястовицата, пеликанът, дива патица, която е много загрижена за патетата си, врана, гълъб, гургулица, врабче;
    Риби:  лъстивите сардели, развратната ципура, треската, ракът, защото се бие за партньора си

Лилли:
    Цитат
    Елен, пантера, дребни чифтокопитни, заек, юница, коза.
    Див гълъб, хралупар, стърчиопашка, врабче, кокошка, славей, дрозд, пеликан, яребица, мухоловка, орехче, мушитрънче, орел, лебед, лястовица,  сврака, кълвач, черен кос;
    Риба - делфин

Diyana

• Hero Member
    • Thank You
    « Отговор #18 -: Април 17, 2012, 17:45:04 »
  • Publish
  • Марс

Агрипа:
    Цитат
    Всички войнствени, грабливи животни, самоуверени, буйни, нагли, своеволни като Кон, Муле, Козел, Яре, Вълк, Леопард, Диво магаре, змии, дракони, пълни с гняв и отрова; всички, които нападат, дразнят или са заплаха за хората, които им досаждат и са им неприятни като комари, мухи, бълхи, павианът също – заради своя неудържим гняв.
    Всички грабливи, месоядни птици, орел, сокол, ястреб, лешояд, и тези, които се наричат фаталистични птици – кукумявка, бухал, сова, керкенез, каня, и такива, които са гладни, хищни, и издаващи звуци, когато преглъщат, като гарван, гарга, чавка, сврака;
    Риби: щука, мряна, риба-меч, есетра, акула, всички лакоми хищници

Лилли:
    Цитат
    Пантера, тигър, мастиф, лешояд, лисица, войнствени, хищници, своеволни създания, бобър, кон, муле, щраус, коза, леопард, диво магаре, комари, мухи, калугерица,  грифон, мечка.
    Скорпиони;
    Риба-меч, мряна, акула, есетра, всички вонящи червеи, паразити, глисти

Diyana

• Hero Member
    • Thank You
    « Отговор #19 -: Април 17, 2012, 17:46:06 »
  • Publish
  • Юпитер

Агрипа:
    Цитат
    Величави, внушителни, величествени животни, но и мъдри, такива, които са кротки, спокойни, добре дресирани, обяздени и обучени, с хармонични пропорции, здраво тяло,  като елен, слон, и такива, които са  хрисими, като овце и агнета.
    Сред птиците – средно телосложение, кокошка, особено заради жълтъците на яйцата й,  яребица, фазан, лястовица, пеликан, кукувица, щъркел, птици, които посвещават грижите си на нещо, символ на признателност, на благодарност; Орел, символ на императорска власт,  на справедливост и милосърдие.
    Риби: Делфин, аншоа, морска котка,

Лилли:
    Цитат
    Овце, елен, рогач, кошута, антилопа, вол, шопар, тигър, дракон, еднорог, слон, зверовете, които са кротки и спокойни, и в същото време от голяма полза за хората. Щъркел, бекас, чучулига, гълъб, яребица, фазан, паун, кокошка;
    Пчели;
    Риби: Делфин, кит, морска котка, 

Astroartis - Форум за астрология

« Отговор #19 -: Април 17, 2012, 17:46:06 »

Facebook Comments